Bábovkou to začalo

Že budu někdy sběratelka porcelánu, mě ani ve snu nenapadlo. I když mám obchody s porcelánem a domácími potřebami moc ráda. Může zato Martinka – samozřejmě v dobrém myšleno – s kterou jsem se před mnoha lety seznámila přes blog, ona v tu dobu pracovala v porcelánce . . . a jednou mi přišel dáreček . . . velké překvapení v podobě bábovkové formy, s motivem modrých třešní, dekorem našich babiček.

A já se zamilovala . . . . 🙂 🙂

To je ona, to je začátek…
napsat komentář

14 odpovědí na “Bábovkou to začalo”

  1. Evi, taky Tě zdravím 😊
   Troufám si říct, že už mám tu sbírku docela velkou, všechno používám běžně, nic nemám jen na parádu 😊

  1. Hani, už jsem při nákupu opatrná. Ale, jak už jsem psala, vše používám, nemám to jen na prach :-))
   Pravda je, že mám ještě něco vyhlídnuté, takže až si budu potřebovat udělat radost, jdu do toho :-))
   Díky a přeji dobrou noc 🙂 …..jestli se bude vůbec v tom horku dát spát …

 1. Alenko, modré třešně – ach… To je nádhera. Mám tenhle porcelán moc ráda. To se už teď těším na představení celé sbírky… S motivem modrých třešní mám jen asi tři věci, dostala jsem je od kamaráda. Ale mám do modré barvy naši pergolu, které říkáme Modrá kavárna podle starých modrých smaltovaných hrncú, které tam mám. Těším se na pokračování !! Lenka

  1. Leni, nějaké hrníčky jsem u Tebe viděla. Ani nevím, kolik let už to je, co jsem formu dostala. Ale už mám opravdu porcelánu dost a když něco dostanu, nebo si i sama koupím, mám z toho vždy velkou radost 🙂 Stále jsou ještě kousky, které nemám 🙂 . . . Ale už brzdím :-))

 2. Moc krásná bábovka.Inspirovala jsem se a zatím koupila 2 hrnečky na kávu s mlékovkou a 2 hrnečky na čaj nebo větší kávu. A nahodila jsem udičku co by třeba k vánocům neb bábovka se mi moc líbí.
  Přeji mnoho úspěchů v pečení a sbírce Hana

  1. Jéé, tak to mám velkou radost, že jste se, nebo, že jsi se 🙂 u mě inspirovala, Hani. Já jsem se zamilovala na první podívanou 🙂 Navíc bábovky i moc ráda peču. Dnes už mám sbírku docela velkou, ale já porcelán používám běžně, nemám ho jen na vystavení. Ale zdaleka všechno nemám a určitě jsem s dalšími novými kousky neskončila :-)) Ať se daří pěkně sbírku rozšiřovat i Tobě, Hani a hlavně ať dělá radost 🙂 Alena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *