Sádlová bábovka

Ingredience:

130 g moučkového cukru, 180 g změklého sádla, 4 vejce, 200 ml vlahého mléka, 350 g hladké mouky, 1 kypřící prášek do pečiva, 100 g hořké čokolády, 3 kapky citronového oleje, 3 kapky pomerančového oleje,špetka soli.

Na přípravu formy potřebujeme: olej ve spreji a hrubou mouku na vysypání formy. Dále moučkový cukr na posypání hotové bábovky.

Postup:

Cukr, změklé sádlo a žloutky ušleháme do pěny. Ušleháme zvlášť i bílky se špetkou soli. Poté do pěny vlijeme vlahé mléko a přidáváme mouku, smíchanou s práškem do pečiva. následně i sníh z bílků.Nakonec kápneme citronový olejíček.Polovinu těsta dáme do připravené bábovkové formy a do druhé poloviny těsta vmícháme rozpuštěnou čokoládu a přidáme olej pomerančový. Toto nalijeme na těsto bílé. Urovnáme a vložíme do středně předehřáté trouby a pečeme asi 40 minut.

poznámka: Bábovka mi nahoře popraskala,příště dám kypřícího prášku méně.

zdroj: Bábovky nejen na neděli, Helena Vybíralová, malinko upraveno

Je výborná

napsat komentář

10 odpovědí na “Sádlová bábovka”

 1. Bábovku se sádlem jsem ještě nikdy nezkoušela, ale věřím že je výborná ! Trochu sádla přidávám i do lineckého těsta, je pak křehčí. Nemluvě o pečených bramborách apod. Jen o tom tady nesmí nikdo vědět :-)) 😉

  1. Ahoj, Růží 😊 Se sádlem se nemůže nic pokazit😊😊 Děkuji za návštěvu i komentář a posílám pozdravení do Itálie😊🍀

  1. Reni, klidně použij citron. Já jsem si na ty Jusťácké olejíčky hodně zvykla, citrony kupuji málo. Měj se fajn 😊

 2. Jupíííí, konečně, Ali! Chodím nakukovat každý den a stejně jsem se netrefila. 😉 Bábovka vypadá skvěle a recept se mi zamlouvá. Asi se budu opičit, už dlouho jsem žádnou bábovku nedělala.
  Měj se krásně! ☼ Hanka

  1. Hani, bábovku vyzkoušej, byla dobrá. A jak tě znám, ty ji ještě něčím ozvláštníš a já už se těším teď, čím 😊😊😊 Měj se pěkně a díky za komentář 😊

 3. Každé Vánoce peču sádlové kuličky, ale sádlová bábovka je pro mne překvapení. Určitě ji vyzkouším. Bude to určitě mňamka. Vždyť i do luxusních svatebních koláčků se dává trochu sádla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *