Marečkovi s autíčkem

Protože má Mareček rád autíčka,tak nemohl být narozeninový dort bez nich.
Nejdříve jsem chtěla auto vymodelovat,ale nakonec jsem zvolila na vršek dortu autíčko koupené,s vymodelovaným by se moc nevyhrál 🙂
Dort byl mandlový s karamelovým krémem a ještě jsem ho doplnila autíčky z perníku.
A na poslední fotce je náš malý oslavenec, už vykoupaný a sleduje pohádku na dobrou noc 🙂
napsat komentář

Mandlovo čokoládový s tvarohovým krémem a borůvkami

Ingredience:
Na korpus:
5 vajíček,6 lžíc jemného krystalového cukru,5 lžíc polohrubé mouky,10 neloupaných mandlí nastrouhaných nahrubo,3 lžíce kakaa,pár kapek oleje,špetička prášku do pečiva.
Na formu sádlo a jemně strouhané mandle.
Na krém:
Dvě vaničky tvarohu-dala jsem 1 polotučný a 1 tučný,2 kelímky zakysané smetany,1 kelímek smetany ke šlehání 31%,2 vanilkové cukry,2 lžíce cukru moučka,1 ztužovač Dr.Oetker-použití dle návodu,pytlík mražených borůvek.
Dále:půl kostky másla,3-4 lžíce nuttely,rum,hořká čokoláda na postrouhání,mandlové lupínky.
Postup:
Vajíčka s cukrem vyšleháme do pěny,kápneme pár kapek oleje a dobře promícháme.Do pěny přidáváme po lžících polohrubou mouku smíchanou s kakaem,špetku prášku do pečiva a nastrouhané mandle.Nalijeme do připravené formy a upečeme.
Po vychladnutí korpus rozřízneme na půl a spodní část pokapeme rumem.
Do mísy dáme oba tvarohy,zakysanou smetanu,cukry,ušlehanou smetanu.V 10 ml vody umícháme metličkou ztužovač,přidáme lžíci krému,stále mícháme,opět lžíci krému a teď už vše spojíme.Tohoto krému si trochu odděláme do ledničky a do zbytku přisypeme mražené borůvky a promícháme.
Tímto krémem vyšší vrstvou natřeme rumem pokapaný korpus,přiklopíme druhou polovinou a zbytek krému s borůvkami potřeme vrch dortu.Postrouháme hořkou čokoládou.Dáme do ledničky-nechala jsem přes noc.
Zbytek bílého krému nechat odstát na pokojovou teplotu.Máslo ušlehat s nuttelou a oba krémy spojit.Potom jím potřeme boky dortu,posypeme mandlovými lupínky a okolo dortu uděláme pusinky.Necháme znovu vychladit.
napsat komentář

Kakaový dort s tvarohem a meruňkami

Ingredience na korpus:
3 vajíčka, 4 lžíce krupicového cukru, 3 vrchovaté lžíce polohrubé mouky, 1 lžíce kakaa, špetka prášku do pečiva, pár kapek oleje.
Ingredience na krém:
250 g měkkého tvarohu ve vaničce (Miltra), 1 balíček vanilínového cukru, 2 hrstky moučkového cukru, na rozředění dle potřeby trochu vody.
Dále potřebujeme:
Dětské piškoty dle potřeby.
Meruňky, meruňkovou marmeládu, trochu rumu, 2 balíčky čirého dortového želé (Dr.Oetker) 1 lžíce medu ze smrčkových větviček (nemusí být) a 4 lžíce krupicového cukru.
Na formu tuk a kokos.
Postup:
Vajíčka ušleháme do husté pěny s cukrem,přidáme pár kapek oleje a zvolna promícháme.Po lžících pak přidáváme mouku smíchanou s kakaem a špetkou prášku do pečiva.Nalijeme do připravené formy a v předehřáté troubě upečeme.
Po vychladnutí korpus obložíme po obvodu dětskými piškoty.
Korpus natřeme meruňkovou marmeládu umíchanou s troškou rumu.Pokračujeme tvarohovým krémem a do něj přimáčkneme nakrájené meruňky.
Dále smícháme oba sáčky želé se 4 lžícemi cukru,vsypeme do půl litru vody,přidáme 1 velkou lžíci medu a přivedeme k varu.Po 1 minutě odstavíme a promícháváme.Vlažné potom nalijeme na korpus a necháme ztuhnout.
napsat komentář