Tvarohová bábovka s rakytníkem

Ingredience:

240 g krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 4 vejce, 160 g másla, 250 g tučného tvarohu z vaničky, 100 g polohrubé mouky, 100 g dětské krupice, necelý prášek do pečiva, 2 lžíce rakytníku, 2 kapky citronového oleje. Dále sádlo a hrubou mouku na přípravu formy.

Postup:

Krupicový cukr, vanilkový cukr, žloutky a změklé máslo utřeme do pěny a než máme hotovo, vyšleháme si z bílků a špetky soli sníh. Do pěny začneme přidávat tvaroh, dále mouku a krupici smíchanou s práškem do pečiva. Nakonec sníh z bílků. Jak máme vše spojeno, kápneme olej a lehce vmícháme bobulky rakytníku. Těsto urovnáme do připravené formy a v předehřáté troubě na 200°C upečeme. Upečenou bábovku můžeme posypat moučkovým cukrem.

napsat komentář

10 odpovědí na “Tvarohová bábovka s rakytníkem”

 1. Alenko, přišla jsem poděkovat za návštěvu mého blogu a podívat se na blog tetky perníkářky. Nabízím tykání, souhlas ? Máš tu tedy samé dobroty, mňam. Určitě si tady počtu více zpětně, už se na to těším. Také ráda peču, tak budu mít inspiraci. Měj se pěkně , zdraví Tě Lenka
  http://www.babilenka.cz

  1. Leni, s tykáním moc ráda souhlasím 🙂
   A tvé stránky budu postupně taky celé procházet. Teď jsem byla u tebe zrovna na koukané 🙂

 2. Prima nápad, Ali, a určitě skvělé pochutnání. Konečně musím někdy vyzkoušet bábovku s krupicí, pořád do toho nemám nějak odvahu, ale ta tvoje vypadá bezvadně. 🙂
  Přeji krásné Velikonoce všem u vás! ♥☼
  Hanka

  1. Hani, vůbec se neboj krupici použít, ale mám vyzkoušenou jen dětskou. Švagr si ze mě dělal legraci, že nemám vybraná zrníčka z toho rakytníku :-))
   Mějte se i u vás hezky a Velikonoce si prožijte v pohodě a ve zdraví.

    1. Prožili jsme ty Velikonoce všichni jak se dalo. Do třetice budou snad jak jsme byli zvyklí.
     Tradice si dodržujeme vždy, ale jinak Velikonoční pondělí a Silvestr bych klidně mít nemusela :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *