Nepečený s opilými višněmi

Ingredience:
2 smetany ke šlehání,2 zakysané smetany2-4 vanilkové cukry-jak má kdo rád sladké,kulaté piškoty,višně naložené v alkoholu,trocha kakaa a čokolády na dozdobení.
Postup:
Ušleháme obě smetany,přidáme vanilkové cukry a promícháme se zakysanou smetanou.
Do dortové formy naskládáme piškoty,snažíme se jednu řadu dát i na boky formy.Natřeme připravenou smetanou a dáme i vypeckované višně.Pokračujeme dál znovu piškotama.Ty pokapeme šťávou z višní a pokračujeme smetanou.Tak vrstvíme do vypotřebování hmoty.Končíme smetanou.Dáme do ledničky vychladit a potom dozdobíme podle své fantazie.
napsat komentář

Čokoládový dort Mud-Cake

Ingredience:
1 hrnek mléka(250ml),půl hrnku vody,250 g másla,1/4 hrnku kakaa,200 g čokolády na vaření,2 hrnky krystalového cukru,1 lžička instantní kávy,2 lžičky vanilkové esence,2 vajíčka,půl prášku do pečiva,3/4 hrnku polohrubé mouky,3/4 hladké mouky.Dále potřebujeme máslo a mouku na vymazání a vysypání dortové formy.
Poleva:
200 g hořké čokolády,4 lžíce smetany ke šlehání a další podle potřeby,může být různé čokoládové zdobení.
Postup:
Na mírném plameni zahřejeme mléko s vodou,do horkého přidáme máslo,kakao,čokoládu,cukr,vanilkovou esenci a lžičku kávy.Stále metlou promícháváme do hladka.Potom odstavíme a necháme vychladnout.Přimícháme rozšlehaná vejce,obě mouky i s práškem do pečiva.Vznikne téměř tekuté těsto.
Těsto nalijeme do připravené formy a pečeme 1 hodinu a 45 minut na 150°C.Po upečení necháme vychladnout.
Poleva:
Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu se smetanou a dobře promícháme na hladký krém.Potřeme dort a necháme vychladnout.
zdroj:časopis Gurmet
napsat komentář

S mandarinkovou náplní

Ingredience na korpus:
7 vajíček,7 lžíc krupicového cukru,7 lžíc polohrubé mouky,špetička prášku do pečiva a pár kapek oleje.
Ingredience na náplň:
2x mandarinkový kompot,2x šlehačka,2x puding bez vaření,1 a půl lžíce moučkového cukru.
Na dohotovení:
Lískooříškové oplatky,marmeláda,potahová hmota smartflex velvet.
Postup:
S ingrediencí na korpus ušleháme piškot a v dortové formě(vymazané a hrubou moukou vysypané)upečeme v předehřáté troubě.Po vychladnutí rozkrojíme.
Všechny suroviny na náplň dáme do dózy nebo mísy,pečlivě uzavřeme víkem a zaštěrcháme.Až je ze surovin tužší hmota,máme hotovo.
Mezi dvě části korpusu natřeme vyšší vrstvu náplně,potřeme i boky a vrch dortu natřeme marmeládou,použila jsem meruňkovou.Necháme chvíli vychladnout.Potom z vyválené hmoty vykrojíme kolečko o průměru dortové formy a položíme na dort a uhladíme.
Na boky dortu přilepíme oplatky(můžeme ozdobně seříznout) a ovážeme mašli.Po obvodu ještě dozdobíme kytičkami z modelovací hmoty.

napsat komentář